Psikolojik Durumlar

Depresyon Nedir

Depresyon Nedir

Depresyon Nedir ;Depresyon günümüzde fazlasıyla karşı karşıya kaldığımız kişilerin duygu, davranış ve düşüncelerini olumsuz anlamda etkileyen bir duygu. durum bozukluğudur.

Panik Atak Nedir ?

Panik Atak Nedir ?

Panik Atak Nedir ?;beklenmedik bir an da ortaya çıkan panik atak, atak süresince kişiye yoğun korku, içsel sıkıntı, endişe ve .ölüm korkusu gibi olumsuz yoğun duygulanımlar hissetmelerine neden olur.

Kaygı Bozukluğu

Kaygı Bozukluğu

Kaygı Bozukluğu;endişe ve korkunun aşırı hissedildiği bir duygudurumudur. Bir çok hastalığın nedeni ve bir çok hastalıkla birlikte görülebilir.

Fobiler

Fobiler

Fobiler;Belli bir durum, nesne veya olayla ilgili olarak belirgin bir korku veya kaygı hissetmedir, halk dilinde korku olarak bilinir.Belirli bir şeyi kendisi için zarar veren tehdit olarak algılamasıdır.

Travma

Travma

Travma;kişinin hayatında yaşanan derinden yaralayan aşırı korku, endişe, kaygı, çaresizlik yaratan olay yaşaması veya olaya tanık olmasıdır.

Pandemi Süreci ( Covid- 19)

Pandemi Süreci ( Covid- 19)

Pandemi Süreci ( Covid- 19);Yaşadığımız 21. yüzyılda yaşanılan Pandemi tüm dünyayı etkiledi.

Deprem Korkusu

Deprem Korkusu

Deprem Korkusu;Bir diğer adıyla ‘Seismophobia’ kişinin depremi dair yaşadığı yoğun korku olarak adlandırılır.

Takıntılar Sorunları

Takıntılar Sorunları

Takıntılar Sorunları;Kişinin kontrol etmeye çalıştığı fakat kontrol altında tutamadığı, engel olamadığı davranış veya zihinsel meşguliyettir.

Yoğun Stres

Yoğun Stres

Yoğun Stres;kişinin içsel ve ya dışsal bir uyaran tarafından uyarilip denge durumundaki sistemlerinin tekrardan denge durumuna gelmeye çalışmasına stres denir.

Performans Kaygısı Nedir

Performans Kaygısı Nedir

Performans Kaygısı Nedir:Performans kaygısı belirli bir etkinlikte bulunmaya yönelik duyulan kaygıyı temsil etmektedir.

Sosyal Fobi

Sosyal Fobi

Sosyal Fobi;Sosyal kaygı bozukluğu olarak da adlandırılan sosyal fobi kişinin çevresindekilerden duyduğu mantıklı olmayan ve ısrarcı bir korkudur.

Kabus Uyku Problemi

Kabus Uyku Problemi

Kabus Uyku Problemi;her insanın hayatın da karşılaşabileceği bir uyku problemidir.

Okul Fobisi

Okul Fobisi

Okul Fobisi;Okul korkusu olarak da adlandırılan okul fobisi, çeşitli sebepten dolayı çocuğun okula gitmek istemiyor olması ya da gitmek konusunda direniyor olması olarak tanımlanabilir.

Hiperaktivite Nedir?

Hiperaktivite Nedir?

Hiperaktivite Nedir?;genel tanımıyla kişide aşırı hareketlilik ve aktif halde olmaktır. Yetişkinlerde ve çocuklarda bazı farklı belirtilere sahiptir.

İnternet Bağımlılığı Nedir

İnternet Bağımlılığı Nedir

İnternet Bağımlılığı Nedir; interneti fazla kullanılma istediğinin önüne geçilememesi, internette ulaşamadığında gergin davranışların ortaya çıkması ve sosyal hayatı etkileyen bağımlılık türüdür.

Kardeş Kıskançlığı

Kardeş Kıskançlığı

Kardeş kıskançlığı;birden fazla çocuğu olan her ailenin karşılaştığı ve karşılaşabileceği bir durumdur.

Çift Problemleri

Çift Problemleri

Çift Problemleri;evlilikte veya uzun süreli ilişkilerde problemlerin olduğu bilinmektedir.

Cinsel sorunlar

Cinsel sorunlar

Cinsel sorunlar;çiftler arasında sağlıklı ve düzenli bir cinsel ilişki olmalı çünkü cinsel ilişki yeme, içme gibi gerekli bir dürtüdür.

Kayıp Ve Yas

Kayıp Ve Yas

Kayıp Ve Yas;Yas tutma, bireyin hayatında çok sevilen birinin yitirilmesi (ölüm, ayrılık vb.) sonrasında yaşanan doğal bir süreçtir.

İletişim Bozukluğu Kekeleme

İletişim Bozukluğu Kekeleme

İletişim Bozukluğu Kekeleme;Bir iletişim bozukluğudur. Genelde 5 yaşlarında ortaya çıkan ama bazen farklı durumlarla farklı zamanlarda ortaya çıkabilir. Kişi konuşurken söz akıcılığında kesintiler yaşar.

Dürtüsellik Problemi

Dürtüsellik Problemi

Dürtüsellik Problemi;kişinin davranışlarını kontrol etmede zorluk yaşadığı, davranışlarına sınır koyamada zorluk yaşanan bir davranış bozukluğudur.

Hızlı Ara . . .