Panik Atak Nedir ?

Panik Atak Nedir

Panik Atak Nedir ?

Panik Atak Nedir ?;beklenmedik bir an da ortaya çıkan panik atak, atak süresince kişiye yoğun korku, içsel sıkıntı, endişe ve .ölüm korkusu gibi olumsuz yoğun duygulanımlar hissetmelerine neden olur. Panik atak sırasında kişi kalp çarpıntısı, terleme, nefes almada zorluk, göğüste ağrı,. kalp krizi geçiriyormuş hissiyatı, vücudunun uyuşması, baş dönmesi gibi çeşitli fiziksel sorunların bir arada hissediliri.

Atak sırasında kişi de yoğun şekilde ölüm korkusu, dünyanın gerçek olmadığını düşünme, beden kontrolünü kaybetme hissi yaşar.

Panik atak beklenmedik bir anda ortaya çıkıp, ne zaman tekrar yaşanacağı bilinemediğinden panik atak yaşayan kişi tekrar yoğun şekilde panik atak yaşama korkusu yaşar. Panik atak kişinin hayatında sık sık ortaya çıkabilir, atak süresi ve tekrarlanma aralıkları değişkenlik gösterir.

Panik atak kişinin günlük hayatın da tekrar panik atak yaşama korkusu nedeniyle korku ve kaygı hissedebilir. Ayrıca kişi panik atak yaşama anında ataktan kurtulamama korkusuda bu korku ve kaygıya neden olabilir.

Panik atak tedavisi olan bir problemlerdir ve panik atak problemi yaşayanlar atağın yaşanmasının belirsizliğinden ötürü sürekli tetik bir şekilde hayatını yaşar ve bu sürekli tetik hali kişinin günlük. hayatını olumsuz şekilde etkiler. Panik atak belli tedavi yöntemleriyle tedavi ediliri. Kişinin profesyonel yardım alması kendisi ve hayatını kolaylaştırmak için en iyi çözüm olacaktır.

Hızlı Ara . . .